آموزش خط چشم کشیدن با چند ترفند 👁️👁️

آموزش خط چشم کشیدن

یکی از کارهایی که انجام آن در میکاپ برای اکثر خانم ها دشوار است کشیدن خط چشم است. یکی از راه هایی که میتواند به هر دختری در زیبا تر نشان دادن و آسان تر شدن میکاپش کمک کند آموزش خط چشم کشیدن است. ما در آموزش خط چشم و نحوه صحیح کشیدن خط چشم قصد داریم تا آن را متناسب با فرم های صورت و فرم چشم توضیح دهیم همچنین در ادامه مطلب این مقاله از امنفی در خصوص آموزش کشیدن خط چشم برای تازه کار ها ، آموزش خط چشم نازک و ساده ، کشیدن خط چشم با مداد توضیحاتی داشته باشیم.

 

آموزش خط چشم دخترانه ساده

آموزش خط چشم دخترانه ساده جزو پر طرفدار ترین آرایش ها بین خانم ها است. دلیل آن هم این است که بسیار ساده و سبک است و هر جا میتوانید از آن استفاده کنید.

برای کشیدن خط چشم ساده دخترانه ما قبل از هر چیز به یک کانسیلر تیره احتیاج داریم ، زیرا وقتی گوشه داخلی چشم کمی تیره تر شود جلوه زیباتری به آرایش شما میدهد. (کانسیلر را در اطراف چشم به خوبی پخش کنید) . مرحله دوم باید از یک پرایمر برای ادامه آرایش چشم خود استفاده کنید. (پرایمر به فیکس شدن آرایش و ماندگاری بیشتر آن کمک می کند). مرحله سوم و یا همان مرحله اصلی استفاده از یک خط چشم ساده است ( فرقی هم نمیکند نوع خط چشم جامد باشد یا مایع). به این صورت خط چشم کشید :  به فاصله کمی از مژه ها و از قسمت گوشه داخلی چشم یک خط چشم ساده بکشید و بلافاصله پس از رسیدن به آخرین مژه خط چشم را بست و امتداد نداد. می توان با استفاده از فرمژه، مژه هایتان را به مقدار کمی فر کنید تا چشم های شما جلوه زیبا تری بگیرد.

اگر شما چشمانی گرد دارید خط چشم ساده دخترانه می تواند یک گزینه ایده آل برای چشم های شما باشد که می ‌توانید آن را به دو شکل نازک و ضخیم بکشید که البته مجدد مدل نازک روی چشم های گرد ایده آل تر است.

اگر هم تازه کار هستید و هنگام خط چشم کشیدن دچار استرس خراب شدن میشوید ابتدا با استفاده از مداد به صورت کمرنگ خط چشم خود را بکشند، و بعد با استفاده از یک خط چشم مایع ، خط چشم خود را پررنگ تر کنید.

 

آموزش خط چشم نازک بکشیم ؟

یکی از سوالات پرتکرار است . برای راحتی در کشیدن خط چشم نازک و همینطور منظم و دقیق کشیدن آن بهتر است از یک چسب استفاده کنید. به این صورت که ابتدا یک چسب نواری تهیه کنید (شیشه ای یا کاغدی بودن جنس آن هم تفاوتی ندارد)، آن را به گوشه چشم خود بزنید ، در مرحله بعد خط چشم را از قسمت بیرونی چسب، از سمت پایین به بالا یا بالا به پایین بکشید. اگر چشم های درشتی دارید توصیه میکنیم خط چشم را به سمت پایین و اگر چشمان ریزی دارید توصیه میکنیم خط چشم را به سمت بالا بکشید. در مرحله سوم می ‌توانید از قسمت گوشه داخلی چشم خط چشم را رسم کنید تا به قسمت خط خارجی برسید. اگر برای کشیدن خط چشم در قسمت گوشه چشم نیز دچار مشکل هستید؛ می توانید تکه ای چسب کاغذی از انتهای چشم به سمت گوشه داخلی چشم خود بچسبانید.

آموزش خط چشم نازک

آموزش خط چشم کشیدن با مداد

برای این که یک خط چشم صاف و تمیز بکشید بهتر است ابتدا از یک مداد چشم خاکستری کمک بگیرید، سپس به وسیله آن یک خط صاف پشت چشم بکشید و با انگشت خود آن را محو کنید تا حالتی شبیه به سرمه پیدا کند. با این روش میتوانید جلوه زیبا به آرایش چشم خود بدهید.

یکی دیگر از خط چشم های پرطرفدار و جذاب ، خط چشم های انیمه ای هستند. این خط چشم ها تمام پلک شما را در بر نمیگیرند ، این مدل خط چشم از سمت مرکز پلک تا قسمت بیرونی پلک کشیده می شود. در این روش خط چشم های نازک تر همیشه از خط چشم های درشت تر راحت تر کشیده می شوند و گزینه ایده آلی برای آرایش های محو و لایت هستند.

اگر تجربه کشیدن خط چشم با مداد را داشته باشید حتما این راتایید میکنید که کشیدن خط چشم با مداد خیلی آسان تر از کشیدن خط چشم با استفاده از خط چشم های مایع است، پس اگر خیلی در کشیدن خط چشم حرفه ای نیستید بهتر است با چند ترفند به راحتی و با مداد خط چشم های حرفه ای بکشید. نکته جالب اینکه مداد چشم از پخش شدن ریمل موقع کشیدن خط چشم جلوگیری می کند. همچنین خیلی از خانم ها برای کشیدن خط چشم های دودی مداد چشم استفاده می کنند.

برای استفاده از مداد به عنوان خط چشم، قبل از هر چیز باید با استفاده از پرایمر چربی های طبیعی پشت پلکتان را پاک کنید. بعد از تمیز کردن پشت پلک ها با استفاده از انگشت پوست پلکتان را کشیده و نگه دارید. نقاط کوچکی از سمت داخل پلک به سمت خارج علامت گذاری کنید، این نقاط باید به خط مژه نزدیک باشند. (برای داشتن خط چشم نازک باید نوک مداد تیز باشد و کشیدن خط چشم پهن باید از کناره های مداد استفاده کنید). پس با نوک مداد طرح خط چشم نقطه گذاری می شود و نقاط علامت گذاری شده به یکدیگر وصل می شود. با استفاده از این تکنیک می توانید برای پلک پایین نیز خط چشم بکشید.

آموزش خط چشم کشیدن با مداد

آموزش خط چشم برای مبتدی ها

خیلی از ما خط چشم کشیدمان اصلا به خوبی دیگر کارهایمان نیست و هرقدر هم که تلاش میکنیم باز هم آن چیزی نمیشود که دلمان میخواست ، از آنجایی هم که چشم یکی از قدرتمند ترین قسمت ها برای نمایش زیبایی ما به حساب می آید هر جور که شده باید این مشکل را در خود برطرف کنیم. اولین مشکلی که خیلی ها دچار آن هستند لرزش دستانشان است. در آموزش خط چشم برای مبتدی ها به شما ترفندهایی آموزش میدهیم که با استفاده از آنمیتوانید بدون لرزش دست خط چشمی زیبا و یکدست بکشند.

برای جلوگیری از لرزش دست در کشیدن خط چشم چه کار کنیم ؟ برای این مشکل در هنگام میکاپ انگشتان پا را جمع کنید، این کار باعث تمرکز بیشتر در شما می شود و از لرزش دست ها تا حدودی جلوگیری می کند. افرادی که با مشکل لرزش دست مواجه هستند می توانند به صورت نقطه چین خط چشم خود را بکشند. برای مثال با یک مداد چشم کمرنگ، در نزدیکی خط چشم نقطه چین زده بزنید و بعد به کمک مداد چشم نقطه چین ها به یکدیگر متصل کنید. می توانید بعد از کشیدن خط چشم، قسمت هایی را که دستتان لرزیده و منحرف شده اید را با یک گوش پاک کن و کانسیلر تمیز، پاک کنید.

اگر در کشیدن خط چشم حرفه ای نیستید می توانید از یک مداد چشم که در قسمت قبل توضیح دادیم کمک بگیرید و خطی که بین مژه های پلک بالا وجود دارد را پرکنند. همچنین می ‌توانید این کار را برای داخل چشم نیز انجام دهید. اگر چشمانی گرد و درشت دارید می توانید فاصله بین مژه های پلک پایین را با مداد چشم پرکنید. با این کار چشمان شما ظریف و زیبا تر می شود.

 

ویدئو آموزش کشیدن خط چشم در ۶ مرحله 👇

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

chat
1
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید
Sajadian از اُمنفی آماده پاسخگویی به شماست.